ltenetfrdelvplru

  


 

baneriukas 125x125
 LSVBA baneris

 

Klausk bibliotekininko

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Marcinkeviciutes filmai Kalvarijoje spaudai 

Kauno apskrities viešoji biblioteka

2016 m. lapkričio 17 d.

Kaunas

Filmų „Sapno siūlas“ ir „Vienatvės gaudesys“ peržiūra

Tęsdama projektą „Auksinis laureatų ruduo“, Kauno apskrities viešoji biblioteka 2016 m. lapkričio 23 d., trečiadienį, 17 val. kviečia susitikti Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Laisvės g. 2), kurioje vyks kino režisierės Agnės Marcinkevičiūtės dokumentinių filmų apie dvi bene garsiausias šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrėjas „Sapno siūlas“ (2007 m.) ir „Vienatvės gaudesys“ (2014 m.) peržiūra.

Agnė Marcinkevičiūtė – daugiau nei dešimties filmų režisierė. Baigė Vilniaus pedagoginę mokyklą, Klaipėdos universitete studijavo lietuvių kalbą ir režisūrą, Lietuvos muzikos akademijoje šešerius metus studijavo televizijos režisūrą, baigusi studijas įgijo menų magistro laipsnį.

Filmas „Sapno siūlas“ kviečia į pažintį su viena populiariausių ir žinomiausių jaunosios kartos lietuvių rašytoja Renata Šerelyte, žinoma kaip romanų „Vardas tamsoje“ ar novelių rinkinio „Hepi fjūčer“, keletos knygų vaikams apie Krakatukus autorė. Poetė, dramaturgė, prozininkė pasakoja apie tai, kas jai svarbu gyvenime ir kūryboje. Galbūt tai gali būti raktas jos kūrybos gerbėjams?

Dokumentinės juostos „Vienatvės gaudesys“ autoriai gilinasi į rašytojos, knygų „Žolių kartumas“, „Liūnsargių moteris“ ir kt. autorės Jolitos Skablauskaitės būtį ir jos mintis. Tuo metu, kai buvo kuriamas filmas, ji rašė romaną „Žiežulės“. Skaitytoją pakeri mįslingas rašytojos romanuose sukurtas pasaulis, kurį nuo mūsų įprastos kasdienybės ir realijų skiria šviesmečiai. Rašytoja teigia, kad tikrovė yra slogi, niūri, niekinga, beprasmė, todėl reikia pakilti virš tikrovės, ir tada – patikėsime išlaisvinančia kūrybos galia.

Maloniai kviečiame į susitikimą! Renginys nemokamas. Projektą „Auksinis laureatų ruduo“ dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Parengė:

Ieva Birmantaitė,

Kauno apskrities viešosios bibliotekos

Kultūros renginių ir leidybos grupės
vyresn. bibliotekininkė

tel. (8 37) 32 44 17

el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.