ltenetfrdelvplru

  


 

baneriukas 125x125
 LSVBA baneris

 

Klausk bibliotekininko

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Pasidalinta patirtimi: Tarptautinis viešųjų bibliotekų patirties sklaidos forumas „Atvira biblioteka“ Slovėnijoje

           Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, kartu su projekto, kurį dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba, partneriais pakvietė Lietuvos  viešųjų bibliotekų vadovus bei specialistus į tarptautinį išvažiuojamąjį viešųjų bibliotekų patirties sklaidos forumą Slovėnijos bibliotekose „Atvira biblioteka“.

           Forumas vyko spalio 3-12 dienomis septyniose Slovėnijos bibliotekose: Grosuplje, Liublijanos, Kranj, Celje, Koper, Izola, Rodovljica miestuose. Pagrindinis renginys vyko Grosuplje miesto bibliotekoje. Forumo dalyvius ir svečius sveikino Slovėnijos Kultūros ministerijos atstovė Tatjana Likar ir Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus. Jame pranešimus, pristatančius bibliotekų veiklas ir strategijas skaitė keturių  Lietuvos bibliotekų atstovės: Danguolė Abazoriuvienė, Renata Rudienė, Daiva Kirtiklienė, Laima Pačebutienė. Forumo metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Slovėnijos viešųjų bibliotekų asociacijų sutartis. Sutartį pasirašė asociacijų prezidentės Danguolė Abazoriuvienė ir Vesna Hrožen.

          Slovėnijos bibliotekų strategiją ir veiklas pristatė  pranešėjai ne tik šioje bibliotekoje, bet ir visose kitose, kuriose buvo lankytasi. Kiekviena aplankyta biblioteka – unikali savo veikla, visas jungia pagrindinis tikslas – teikti informacines paslaugas vartotojams. Modernios, inovatyvios Slovėnijos bibliotekos tapę bendruomenių traukos centrais. Jose sau mielas veiklas randa kiekvienas: bibliotekos organizuoja edukacines, kultūrines-pramogines veiklas, o knygos išduodamos ne tik tradicinėse bibliotekose, bet skaitytojams pristatomos bibliobusais.

        Lapkričio 11 d.  Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko darbuotojų susirinkimas, kurio metu Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja A. Jankeliūnienė pasidalino informacija bei įspūdžiais apie Slovėnijos bibliotekų veiklą ir vykusį tarptautinį forumą Slovėnijos bibliotekose „Atvira biblioteka“. 

Nuotraukų galerija: https://picasaweb.google.com/101685949311806609577/PasidalintaPatirtimiTarptautinisViesujuBibliotekuPatirtiesSklaidosForumasAtviraBibliotekaSlovenijoje